S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Kontakty

E-shop: www.cyklotrip.sk
Trenčín 91101
tel: +421 948 140 825
Pondelok - Piatok 11:00-17:00
Sobota - 10:00-13:00

Najpredávanejšie

naša cena 190,00 €
Skladom
naša cena 23,00 €
Skladom

Tovar v akcii:

naša cena 33,00 €
Skladom
naša cena 780,00 €
Skladom
naša cena 175,00 €
Skladom

Úvod » Cyklovozíky, Cyklosedačky, Odr » Ťahanie bicyklov

Cyklovozíky, Cyklosedačky, Odr / Ťahanie bicyklov

prečo zaobstarať práve detskú ťažnú tyč Trail Gator

V živote snáď každého malého človiečika príde čas, kedy by sa rád naučil jazdiť na bicykli. Najmä ak ho už od malička beriete so sebou na cyklistické výlety v sedačke, alebo vo vozíku. Záleží potom na malom cyklistovi, ako rýchlo sa naučia ovládať svoj bicykel. Lenže čo potom? 50 kilometrov, ktoré ste s ním absolvovali predtým v sedačke či vozíku teraz nezvládne. Navyše nepozná pravidlá cestnej premávky.

Práve Trail Gator je jednoduché riešenie týchto problémov. Počas niekoľkých sekúnd spojíte Vaše a detský bicykel v jeden stroj a vyrazíte do hustého mestskej premávky. Dieťa ide bezpečne za Vami a nevedomky sa učí, že na červenú sa stojí, pri odbočovaní treba ukázať rukou a zastavuje sa čo najbližšie pri kraja. Za chvíľu ste z mesta vonku a môžete sa oddávať krásam okolitej prírody a nechať dieťa ísť samotné.

Pretože je už dieťa určite nedočkavých a rado by šlapalo do pedálov, stačí len odpojiť tyč, jednoducho ju skrátiť na polovicu a pripnúť do držiaku na zadnej vidlici. Trail Gator potom neprekáža Vášmu šliapania a Váš drobček sa oddáva krásam cyklistiky. Vo chvíli, kedy ho to prestane baviť spojíte kolesá, prejdete ešte 30 km a vrátite sa domov.

A ak chcete vychovať budúceho šampióna, nie je nič jednoduchšie, než len predstierať šliapania a nechať sa Vašim potomkom tlačiť. Zatiaľ sme však nepredali jediný Trail Gator na tento účel :-)


skladom novinka akcia doprava zdarma najpredávanejšie
 

naša cena 89,00 €

Skladom


 

naša cena 59,00 €

Skladom


 

naša cena 39,00 €

Skladom


 

naša cena 7,00 €

Skladom

časté otázky týkajúce sa detskej ťažné tyče Trail Gator

Môže dieťa riadiť svoje kolo, keď je v závese?
Pretože má dieťa svoje predné koleso nad zemou a jeho riadidlá sú zaistená proti pohybu, všetky riadenie je na dospelom cyklistovi.

Ako ťahanie ovplyvňuje rovnováhu dospelého bicykla a jeho celkovú ovládateľnosť?
Každý, kto je schopný udržať rovnováhu na bicykli by mal byť schopný ťahať za sebou detský bicykel pomocou Trail Gator. Je však vhodné najskôr si vyskúšať tiahnutie prázdneho detského bicykla a zvládnuť rovnováhu a prechádzaní zákrut, zvyknúť si na dĺžku "súpravy" a až potom vyraziť aj s malým cyklistom. Aj keď sa môže spočiatku zdať jazda s Trail Gator nezvyklou, väčšina cyklistov sa veľmi rýchlo zvykne.

Je tyč za bicykel Trail Gator použiteľná aj v ťažkom teréne?
Trail Gator bol navrhnutý a testovaný predovšetkým pre cestnú premávku. Pri jazde v teréne sa môžu objaviť situácie, pre ktoré nebol Trail Gator navrhnutý. Preto ho odporúčame používať iba na spevnených cestách, prípadne na lesných a poľných cestách.

Môže vzniknúť problém, ak dieťa použije zadnú brzdu?
Predpokladáme, že sa so svojím dieťaťom rozumiete, a že ste schopní mu vysvetliť kedy je možné zadnú brzdu použiť a kedy nie. Aj napriek tomu však môžeme povedať, že ak dieťa náhle zabrzdí, pocíti dospelý cyklista trhnutie, ale nemalo by to výrazne ohroziť jeho schopnosť manévrovať. Jednoducho preto, že váha dieťaťa a poťažmo prítlak na zadné koleso nie je tak veľký a maximálne tak dôjde k smykování zadného kolesa dieťaťa.

A čo tzv. Půlkolo (závesné kolo) v porovnaní s Trail Gator?
Výhodou Trail Gator je predovšetkým možnosť nezávislého použitia detského bicykla a len v prípade nutnosti pripojenia Trail Gator. Tiež nie je potrebné kupovať zvlášť detský bicykel a zvlášť půlkolo (závesné kolo), čím sa ušetrí nemalé peniaze.

Otázky ohľadom montáže

Je možné použiť Trail Gator, pokiaľ je na dospelom bicykli použitý zadný nosič, prípadne detská sedačka?

Pri jazde s Trail Gagotem je nutné, aby sa mohol voľne pohybovať v horizontálnom i vertikálnom smere. Preto je možné ho použiť spoločne s niektorými druhmi nosičov, ale detská sedačka jeho namontovaní znemožňuje.


Ako vysoko nad zemou je pri jazde s Trail Gator detské predné koleso?

Trail Gator je na "detské" strane vybavený nastaviteľným úchytom, ktorým je možné upraviť výšku predného kolesa nad zemou. Vzdialenosť medzi predným kolesom a krajín by mala byť v rozmedzí 8 - 12 cm tak, aby bola jazda bezpečná a pre dieťa pohodlná.


Čo drží detskej predné koleso nad zemou?

Na strane dospelého kola je ťažná tyč vybavená kĺbom, ktorý umožňuje pohyb nielen hore a dole, ale aj doľava doprava. K detskému bicyklu je potom ťažná tyč upevnená napevno, takže Trail Gator a detský bicykel tvoria jeden kus, ktorý už sa vzájomne nehýbe.

Je možné použiť tyč za bicykel Trail Gator s celoodpruženým dospelým okolo?

Áno, Trail Gator je použiteľný s väčšinou celoodpružených bicyklov. Iba je nutné správne nastaviť upevnenie ťažnej tyče k detskému bicyklu. Je potrebné, aby aj pri stlačení zadného tlmenia, bolo predné detský bicykel v správnej výške.

Možno použiť Trail Gator aj prípade, že je popredný brzdové lanko detského bicykla vedené stredom (tzv. Cantilever brzdy)?

Pre tento prípad je dodávaný adaptér na cantileverovou brzdu, ktorý celý problém jednoducho odstráni. Jeho cena je 190 Sk.


Je možné používať TrailGator s viacerými kolesami a striedať ich?

K Trail Gator je možné dokúpiť druhé uchytenie k sedlovke vrátane plastového držiaku pre zložený Trail Gator. Rovnako v prípade dvoch detských bicyklov je možné kúpiť druhé uchytenie vrátane aretácie konania. Cena jedného uchytenie je 790 Sk.

Je možné použiť Trail Gator aj v prípade, že sú na detský bicykel upevnená pomocné kolieska?

Pri jazde s Trail Gator je nutné mať kolieska odmontovaná, alebo vyklopiť. Pretože bežná pomocné kolieska neumožňujú zdvihnutie, ponúkame špeciálne Trail Gator kolieska, ktoré je možné veľmi rýchlo zdvihnúť.

OTBiN2Z