S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

Kontakty

E-shop: www.cyklotrip.sk
Trenčín 91101
tel: +421 948 140 825
Pondelok - Piatok 11:00-17:00
Sobota - 10:00-13:00

Najpredávanejšie

Tovar v akcii:

naša cena 145,00 €
skladom
naša cena 65,00 €
skladom

Úvod » Brooks England » Údržba a starostlivosť

Brooks England / Údržba a starostlivosť

 

Koža je prírodný materiál, ktorý Vám zaručí dlhodobý komfort, príjemný chladivý pocit v horúčavách, nezameniteľný štýl a dlhú životnosť. Toto sedlo sa počas niekoľkých prvých dní prispôsobí tvaru Vášho tela a udrží ho po celú dobu svojej životnosti. To je tajomstvo kvalitných kožených sediel Brooks.

Ako najlepšie "vysedieť" moje nové sedlo?


Najlepším spôsobom, ako si "vysedieť" svojho nového Brooksa je jazdiť čo najčastejšie. Rovnako ako nový pár kvalitných kožených topánok, aj kožené sedlo môže byť na začiatku trochu nepohodlné. Ale rovnako ako kvalitné kožené topánky, keď už sedlo raz povolí, so správnou dávkou správnej údržby, bude slúžiť svojmu majiteľovi desiatky rokov.

Nemôžem nikde vo mojom okolí kúpiť Brooks Proofide na mazanie svojho sedla. Môžem použiť iný vosk či olej?


Brooks Proofide (súčasťou Brooks Maintaince Kitu) je vyskúšaný produkt, ktorému veríme. Presne vieme, čo je v ňom obsiahnuté, a čo robí s našimi sedlami. Preto je to v podstate to jediné, čo môžeme odporučiť pre naše sedlá. Použitie čohokoľvek iného je len na vlastnú zodpovednosť a vo výsledku môže znamenať neuznanie záruky pri akejkoľvek závade. Máme napríklad skúsenosti s tým, že niektoré oleje určené k ochrane kožených topánok, príliš zmäkčujú kožená vlákna vnútri sedla, a následne poškodzujú celé sedlo, ktoré nemá dostatok sily na to, aby unieslo váhu jazdca. Rovnako tak mnohé z nich narúšajú povrch sedla a menia jeho farbu.

Ako zistím, že je moje sedlo správne napnuté?


Vaše sedlo bolo správne napnuté pri jeho výrobe priamo v továrni Brooks vo Veľkej Británii. Toto napnutie by malo byť dostatočné počas nasledujúceho pol roka. Brooks následne odporúča kontrolu vášho sedla každých šesť mesiacov. Tu je niekoľko rád, ktoré by vám mohli pomôcť v zistení, či je potrebné sedlo viac napnúť, alebo nie, a ako to správne urobiť.Cieľom je zabezpečiť, aby horná línia sedla bola pri pohľade zo strany v zásade rovná rovnako, ako keď bolo sedlo úplne nové. Ak potrebujete napnutie zvýšiť, treba otočiť napínaciou maticou v správnom smere. Ak sa pozeráte spredu sedla treba otočiť matkou po smere otáčania hodinových ručičiek. To zaistí dopnutie sedla a vyrovná akúkoľvek priehlbinu.

Väčšinou stačí ¼ až jedna celá otočka na to, aby ste opäť dosiahli správneho napnutia. Musíte pri tom mať však na pamäti, že sedlo môžete tiež prepnúť. Zvlášť u športovejších sediel s napínaním pomocou imbusového kľúča. Treba si predstaviť, že sedlo je ako šľacha profesionálneho športovca. Prílišné napnutie počas jedného nastavenia môže nielen znemožniť prácu sedla, ale aj potrhať vnútorné vlákna kože, z ktorej je sedlo vyrobené.

Posledná rada je jednouduchá, ale veľmi dôležitá: Nikdy nenapínajte sedlo, ak je mokré!!!!!

Ako často by som mal aplikovať Brooks Proofide?


Hlavnou funkciou brooksího vosku je udržiavať sedlo ohybné a zabrániť jeho vysychaniu v priebehu času. Z tohto pohľadu nie je úplne nutné napúšťať úplne nové sedlo. Naopak, Brooks odporúča, aby sa na sedlo Brooks Proofide aplikoval zhruba každého pol roka. Proofide by sa mal opatrne nanášať na hornú stranu sedla tak, aby pokryl celú jeho hornú plochu. Sedlo by sa potom malo nechať niekoľko hodín "odstáť" tak, aby mal vosk dostatok času presiaknuť hlboko do jednotlivých vlákien kože, pred tým, než ho vyleštíte mäkkou handričkou.

Niektorí majitelia sediel Brooks používajú Proofide ešte ku dvom ďalším účelom:

Ak sedlo stále vykazuje istú mieru diskomfortu aj po nejakom času používania, je možné použiť vosk na to, aby sedlo zmäklo a lepšie sa "vysedelo".
Ak pravidelne jazdí vo vlhkom prostredí (zvlášť, ak koleso nemá blatníky), aplikujú Proofide na spodnú stranu sedla a nechávajú ho tam. Teda nestierajú prebytky. Vosk potom koži poskytuje aspoň nejakú ochranu proti vlhku.

Môžem jazdiť na sedle Brooks v akomkoľvek oblečení?


Odporúčame používať skôr tmavšie nohavice. Na svetlých by sa mohlo objaviť zafarbenie od sedla.

Čo robiť v prípade, že mi sedlo navlhne, alebo priamo zmokne?


V prípade, že je sedlo mokré, nechajte ho prirodzene uschnúť. Nenapínajte, ani neaplikujte vosk! Niektoré sedlá sú už štandardne dodávaná s textilnou "pláštenkou", ktorú je možné dokúpiť aj pri ostatných sedla.

Prečo mi praskli lyžiny sedla / napínacia skrutka / zadný plech na mojom sedle Brooks?


Úplne najčastejším dôvodom prečo praskne jedna z uvedených kovových častí sedla, je nedostatočné napnutie kože. Brooks odporúča pravidelnú kontrolu napnutia kože a nastavenie jednotlivých častí každého pol roka.


MmE0Nz